Instalacja
fotowoltaiczna
Nasz proces
zobacz, jak działamy
01
Analiza potencjału + wstępna koncepcja

W pierwszym kroku wykonujemy analizę wykonalności i opłacalności inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Proponujemy konkretną technologię montażu, dobieramy komponenty fotowoltaiki i automatyki, wybierając spośród ofert wszystkich renomowanych producentów. Na tej podstawie możemy przygotować szczegółową wycenę i kalkulację czasu zwrotu inwestycji.

Analiza potencjału + wstępna koncepcja
Umowa
02
Umowa

Przygotowujemy umowę, w której konkretnie określamy cenę materiałów, wykonania i uruchomienia instalacji oraz wszystkich niezbędnych usług dodatkowych i. oraz termin, w którym Twoja fotowoltaika zostanie uruchomiona i zacznie produkować dla Ciebie prąd.

03
Projekt i ekspertyzy

W zależności od wielkości i rodzaju instalacji PV przygotowujemy dokumentację, która pozwoli wybudować i uruchomić instalację oraz podłączyć ją do sieci energetycznej i zacząć jak najszybciej czerpać z niej zyski. Opracujemy dla Ciebie:

 • projekt obejmujący szczegółowe rozwiązania techniczne oraz dobór komponentów elektrycznych i montażowych
 • decyzje środowiskowe, warunki zabudowy, pozwolenia na budowę
 • warunki przyłączenia do sieci elektrycznej
 • ekspertyzy konstrukcyjno-budowlane, nośności i geotechniczne
 • opinię rzeczoznawcy d.s. zabezpieczeń p.poż.
Projekt i ekspertyzy
Montaż i uruchomienie
04
Montaż i uruchomienie

Wykonujemy szybki, solidny i bezpieczny montaż siłami naszych doświadczonych techników z uprawnieniami SEP, aktualnymi szkoleniami wysokościowymi i pracującymi w pełnej zgodzie z procedurami BHP. W czasie, gdy Twoja fotowoltaika zaczyna produkować pierwsze kilowaty, nasz zespół może przeszkolić Ciebie lub Twoich pracowników z monitoringu i kontroli instalacji fotowoltaicznej.

05
Serwis i utrzymanie

Zapewniamy wieloletnie (nawet 25 lat) gwarancje na elementy automatyki systemu fotowoltaicznego oraz realizujemy szerokie spektrum usług związanych z utrzymaniem instalacji fotowoltaicznych w pełnej sprawności przez wiele lat - oznacza to nieprzerwane dochody z produkcji prądu przez dekady i pewny zwrot z Twojej inwestycji w zieloną energię.

Serwis i utrzymanie
Nasze możliwości
01
Fotowoltaika dla biznesu
02
Farmy fotowoltaiczne
03
Domowe instalacje fotowoltaiczne
04
Instalacje do programu mój prąd 5.0
Fotowoltaika dla biznesu

Wykonujemy kompleksowo instalacje fotowoltaiczne dla firm.

 • mikroinstalacje (do 50 kWp): najprostsze i najszybsze rozwiązaniem dla chcących zmniejszyć wydatki na energię elektryczną,
 • wielkoskalowe instalacje: uzyskujemy warunki przyłączeniowe, pozwolenia na budowę oraz szczegółowe uzgodnienia projektów technicznych z OSD.

Bez względu na wielkość instalacji, żeby zagwarantować bezpieczeństwo naszym klientom, stałym punktem naszych działań jest wykonanie ekspertyzy nośności dachu.

group-38258.svg
100% bezpieczeństwa, profesjonalny projekt i ekspertyzy nośności
group-38260.svg
nawet w 2 tygodnie realizacja instalacji poniżej 50kW
group-38262.svg
gwarancja do 20 lat i pełna obsługa serwisowa
group-38265.svg
zero formalności, uzyskamy za Ciebie wszystkie pozwolenia
Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne to duże systemy paneli fotowoltaicznych, które generują energię przeznaczoną na sprzedaż do sieci energetycznej. Naziemne instalacje fotowoltaiczne to idealna inwestycja dla posiadaczy dużych powierzchni, takich jak pola lub tereny przemysłowe.

Jako specjaliści w zakresie farm fotowoltaicznych oferujemy kompleksowe usługi projektowania, budowy i zarządzania farmami o różnych skalach. Nasza firma wykorzystuje najnowsze technologie i strategie optymalizacji, aby zapewnić efektywne wykorzystanie energii słonecznej na dużą skalę.

-group-38258.svg
100% pewności, kompleksowy projekt, wykonanie i uruchomienie
-group-38265.svg
zero formalności, uzyskujemy wszelkie pozwolenia i decyzje formalne
listek.svg
zielona energia jest coraz cenniejsza!
Domowe instalacje fotowoltaiczne

Ceny energii elektrycznej dla indywidualnych konsumentów gwałtownie rosną - nawet xx% w skali roku. Dlatego warto jak najszybciej zainwestować w prywatną instalację fotowoltaiczną i zmniejszyć swoje rachunki za prąd już w tym roku. Mikroinstalacje fotowoltaiczne to:

 • łatwość montażu,
 • elastyczność
 • znaczne potencjalne oszczędności na rachunkach za prąd.

Takie instalacje mogą być również wykorzystywane jako niezależne źródło energii w miejscach, gdzie dostęp do sieci elektroenergetycznej jest ograniczony lub kosztowny.

--group-38258.svg
100% bezpieczeństwa, profesjonalny projekt i ekspertyzy nośności
-group-38260.svg
nawet w 2 tygodnie, realizacja instalacji poniżej 50kW
6lat.svg
Przykładowy czas zwrotu (instalacja 3,8 W)
--group-38265.svg
zero formalności, uzyskamy Ciebie wszystkie pozwolenia
Instalacje do programu mój prąd 5.0

Oferujemy kompleksową obsługę, która obejmuje nie tylko projektowanie i instalację paneli fotowoltaicznych, ale także pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z aplikacją do programu dotacyjnego. Możesz polegać na nas, abyśmy skutecznie poprowadzili Cię przez cały proces i pomogli uzyskać dotację na swoją instalację fotowoltaiczną. Oferujemy wsparcie w składaniu wniosków o dofinansowanie i dostarczamy inne urządzenia pozwalające jeszcze efektywniej wykorzystać potencjał instalacji
fotowoltaicznych:

 • magazyny energii
 • ładowarki samochodów elektrycznych
formalnosco.svg
100% bezpieczeństwa - formalności załatwią nasi specjaliści
czas.svg
Najkrótszy możliwy czas od decyzji do uruchomienia instalacji
Rodzaje instalacji
Naziemne
-naziemne-icon.svg
Dachowe
dachowe-icon.svg
Elewacyjne
-elewacyjne-icon.svg
Carporty
-carporty-icon.svg
Naziemne

Naziemne instalacje fotowoltaiczne to idealna inwestycja dla posiadaczy dużych powierzchni, takich jak pola lub tereny przemysłowe.

Skutecznie projektujemy i instalujemy gruntowe systemy fotowoltaiczne:

 • zapewniamy optymalne ustawienie paneli pod kątem, aby uzyskać maksymalną wydajność.
 • projektujemy i dostarczamy ekonomiczne i wytrzymałe konstrukcje montażowe
Dachowe

Instalacje dachowe to najpopularniejsza metoda montażu paneli fotowoltaicznych. Panele montuje się na uchwytach lub stelażach albo bezpośrednio do pokrycia dachowego.

Wykonujemy:

 • ekspertyzy nośności dachów
 • dobór montażu odpowiedni dla typu dachu
 • obliczenia optymalnego kąta nachylenia paneli dla osiągnięcia maksymalnego uzysku energii
 • rozmieszczenie paneli w optymalny i estetyczny sposób.
Elewacyjne

Panele elewacyjne to innowacyjne rozwiązanie, w którym fotowoltaika jest zintegrowana z fasadą budynku. Dzięki temu można wykorzystać powierzchnię elewacji do wytwarzania energii słonecznej.

Panele elewacyjne są estetyczne i mogą stanowić zarówno źródło energii, jak i element dekoracyjny budynku.

 • dostarczamy panele o parametrach dopasowanych do konkretnego budynku
 • wykonujemy projekty łączące estetykę z maksymalną wydajnością
 • wykonujemy montaż i uruchomienie fotowoltaiki elewacyjnej
Carporty

Carport to instalacja fotowoltaiczna zintegrowana z ładowarką do samochodów elektrycznych i zadaszeniem parkingowym.

Nasze zadaszenia parkingowe nie tylko zapewnią ochronę Twoich pojazdów przed warunkami atmosferycznymi, ale również wykorzystują energię słoneczną do wytwarzania elektryczności.

 • dostarczamy car porty w różnych rozmiarach: niezależnie od tego, czy potrzebujesz car portu dla domu jednorodzinnego, czy dla większego obiektu komercyjnego
 • wykonujemy kompleksowy projekt, montaż i uruchomienie carportów
Nasze realizacje
Zasada Trans Spedition Brzesko
instalacja dachowa, konstrukcja inwazyjna
49,4kWp

Instalacja z optymalizacją mocy na dachach budynków należących do Zasada Trans Spedition w Brzesku. Montaż na konstrukcji inwazyjnej, na dachach krytych blachą trapezową. Część modułów montowana na konstrukcji zwiększającej kąt nachylenia o 15 st. Łączna moc szczytowa 49,4 kWp

Instytut Zdrowia Sofra
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
40,6 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 40,6kWp na dachach nadmorskiego ośrodka SPA Sofra w Mielnie. Nieinwazyjna konstrukcja balastowa dostosowana do bardzo trudnych warunków wiatrowych strefy brzegowej.

Bacówka Towary Tradycyjne
instalacja dachowa
49,4 kWp

Instalacja z optymalizacją mocy, na dachu budynku zakładu przetwórstwa mięsnego. Montaż na konstrukcji inwazyjnej, na dachu krytym blachą trapezową, na połaciach o zróżnicowanym kącie nachylenia. Moc szczytowa instalacji 49,4 kWp.

Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive
instalacja dachowa
49,5 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,5 kWp na dachach salonu i serwisu Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive w Krakowie. Nieinwazyjna konstrukcja balastowa, 132 panele fotowoltaiczne ułożone na dachu membranowym oraz na dachu żwirowym obiektu.

Gospodarstwo Argentum
dwie instalacje naziemne
35+22 kWp

Dwie instalacje z optymalizacją mocy, na terenie innowacyjnych gospodarstw ogrodniczych. Montaż na gruncie, na konstrukcji wbijanej. Moc szczytowa instalacji 1: 35,2 kWp, instalacji 2: 22,4 kWp.

Alpha Technology Herby
instalacja dachowa
48,75 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 48,75 kWp na spadzistych dachach Zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych Alpha Technology w Herbach. Konstrukcja inwwazyjna, panele montowane równolegle do połaci dachu pokrytego blachą trapezową.

Elcamp Maków Mazowiecki
Instalacja dachowa
49,4 kWp

Instalacja z optymalizacją mocy, na dachu hali magazynowo-serwisowej. Montaż na konstrukcji inwazyjnej, zwiększającej kąt nachylenia modułów o 15st, na dachu krytym blachą trapezową. Moc szczytowa instalacji 49,4 kWp.

Ski&Sun Świeradów Zdrój
instalacja dachowa, konstrukcja inwazyjna
49,4 kWp

Instalacja z optymalizacją mocy, na dachu budynku stacji dolnej kolei gondolowej. Montaż na konstrukcji inwazyjnej na dachu krytym płytą warstwową. Moc szczytowa instalacji 49,4 kWp.

Pagen Gnojnik
instalacja dachowa, konstrukcja inwazyjna
49,77 kWp

Instalacja z optymalizacją mocy, na dachu zakładu produkcji stolarki otworowej. Montaż na konstrukcji inwazyjnej, na dachu krytym płytą warstwową. Moc szczytowa 49,77 kWp.

Mercedes Modlniczka k. Krakowa
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
33,75 kWp

Instalacja z optymalizacją mocy, na dachu Salonu i Serwisu Samochodów Ciężarowych. Montaż na konstrukcji balastowej, na dachu krytym membraną. Moc szczytowa 33,75 kWp.

Biura Młynarski Architektura
instalacja dachowa
5,6 kWp

Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku mieszkalnego z lokalem usługowym (Pracownia Architektoniczna). Konstrukcja: uchwyty na rąbek blaszany na dachu skośnym.

Salon i serwis Volkswagen Szczecin
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
49,5 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,5 kWp na dachach salonu i serwisu samochodów osobowych VW i SEAT w Szczecinie. Nieinwazyjna konstrukcja balastowa na dachu płaskim pokrytym membraną.

Volkswagen Centrum Poznań
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
49,77 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,77 kWp na dachach salonu i serwisu samochodów osobowych VW w Poznaniu. Nieinwazyjna konstrukcja balastowa na dachu płaskim pokrytym membraną.

AUDI Centrum Poznań Ławica
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
49,5 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,5 kWp na dachach salonu i serwisu Audi w Poznaniu. Nieinwazyjna konstrukcja balastowa na dachu membranowym.

Astir Chrzanów
Instalacja dachowa
49,5 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,5 kWp na spadzistych dachach hurtowni spożywczych Astir w Chrzanowie. Konstrukcja montowana do poszycia dachu z blachy trapezowej, moduły fotowoltaiczne instalowane w nachyleniu 15° do połaci dachu.

Bednary Driving City
instalacja gruntowa
49,4 kWp

Gruntowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,4 kWp na terenie kompleksu Bednary Driving City - największego ośrodk doskonalenia jazdy w Polsce. Naziemna konstrukcja wsporcza pokryta powłoką antykorozyjną utrzymuje 152 monokrystaliczne panele fotowoltaiczne pod optymalnym dla naszej szerokości geograficznej kątem

Centrum Logistyczne Trans Spedition Jasień
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
49,40 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,4 kWp. Konstrukcja nieinwazyjna - balastowa na dachu membranowym. 152 szt. paneli monokrystalicznych położonych na dachach Centrum Spedycyjnego Zasada Trans Spedition w Jasieniu.

Małopolski Park Logistyki Targowisko
konstrukcja balastowa
49,92 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,92kWp na dachach jednego z największych centrów spedycyjnych w regionie. Nieinwazyjna konstrukcja balastowa na pokrywie membranowej na wełnie mineralnej miękkiej.

Madro Niepołomice
instalacja dachowa
49,5 kWp

Instalacja fotowoltaiczna na dachu hali produkcyjnej w Niepołomicach. Konstrukcja nieinwazyjna na dachu pokrytym papą zgrzewalną zaprojektowana w formie trzech sekcji pozowliła na zachowanie pełnej funkcjonalności świetlików doświetlających halę. Przewidywana roczna produkcja instalacji: 52,67 mWh, co przekłada sie na redukcje emisji CO2 o 40,7 tony rocznie.

ProDeck Niepołomice
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
49,5 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,5 kWp. Konstrukcja nieinwazyjna - balastowa, dach kryty papą. 150 szt. paneli na dachach hal produkcyjnych i magazynowych zlokalizowanych w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej.

Zasada Kompleks Katowice
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
64,61 kWp

 

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 64,61 kWp. Instalacja dachowa, konstrukcja nieinwazyjna – balastowa na dachach dwóch budynków.

 

Kompleks Omulewska Warszawa
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
48,75 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 48,75 kWp na pochyłych dachach centrum biurowo-produkcyjnego na warszawskiej Pradze. Instalacja dachowa, konstrukcja nieinwazyjna – balastowa na dachach dwóch budynków.

Elcamp Kraków
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
30,62 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 30,62 kWp. Konstrukcja nieinwazyjna - balastowa, dach kryty papą

Salon i serwis Mercedes Rzeszów
instalacja dachowa, konstrukcja balastowa
24 kWp

Instalacja z optymalizacją mocy, na dachu magazynu opon przy Salonie i Serwisie samochodów ciężarowych. Montaż na konstrukcji balastowej, na dachu krytym papą. Moc szczytowa instalacji 24 kWp.

-formularz-icon.svg
Formularz kontaktowy

Zapraszamy do skontaktowania się z nami! 
Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i zapewnić pomoc w sprawach związanych z naszymi usługami.

Przepisz kod
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.