Jednak okres zwrotu jest indywidualny dla każdego projektu.
Zastanawiasz się jak sfinansować inwestycję by móc zacząć oszczędzać JUŻ TERAZ? Niezależnie czy prowadzisz duży biznes czy też chciałbyś ograniczyć wydatki własnego gospodarstwa domowego - z HSK energia nie musisz odkładać planów na później.
Jeśli kwalifikujesz się do programów pomocowych i dotacji – HSK energia przeprowadzi inwestycję kompleksowo, również w zakresie dofinansowania. Jeśli koszt inwestycji chciałbyś rozłożyć na łatwe do spłacenia raty – z HSK energia jest to możliwe.
HSK Energia profesjonalnie prowadzi Klientów przez wszelkie formalności związane z pozyskiwaniem dofinansowania. Nasz zespół nie tylko składa wnioski w imieniu Klienta, ale również czuwa nad całym procesem, gwarantując pełną transparentność i wyeliminowanie zbędnych trudności.
Dofinansowanie poprawy efektywności energetycznej wraz z instalacją OZE dla dużych i średnich przedsiębiorstw.
Po raz pierwszy duże przedsiębiorstwa mają możliwość ubiegać się o wsparcie inwestycji na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Program, do którego nabór wniosków odbywa się w okresie od 1.12.2023 do 5.02.2024 realizowany jest w ramach funduszy FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko).
30% oszczędności energii pierwotnej. To minimalny próg, który należy wykazać w ramach planowanej inwestycji.
do 28 tys. zł
dofinansowania inwestycji
do 7 tys. zł
dofinansowania mikroinstalacji PV - dla inwestycji zgłoszonych od 1 sierpnia 2024 r., przy obowiązkowym magazynie energii.
do 6 tys. zł
dofinansowania mikroinstalacji PV - dla inwestycji zgłoszonych do 31 lipca 2024 r.
do 16 tys. zł
dofinansowania kosztu instalacji magazynu energii
do 5 tys. zł
dofinansowania kosztu instalacji magazynu ciepła
Łączna maksymalna kwota dotacji dla osób, które do tej pory nie korzystały z dotacji „Mój Prąd” może wynieść nie więcej niż 28.000 zł dla jednego Punktu Poboru Energii.
Pojemność magazynu energii zgłoszonego do dofinansowania powinna wynosić co najmniej 1,5 mocy na 1 wat mocy szczytowej fotowoltaiki (kWp). Łączna moc wszystkich instalacji OZE posiadanych przez prosumenta, wraz z mikroinstalacją fotowoltaiczną i magazynem energii, nie może przekroczyć 50 kW.
Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone różne urządzenia, które można zakwalifikować do mikroinstalacji fotowoltaicznej. Są to m.in.:
Mikroinstalacje PV, które składają się z paneli fotowoltaicznych na dachach budynków lub na konstrukcjach gruntowych wraz z inwerterem (specjalistyczne urządzenie, odpowiadające za transformację pozyskiwanego z instalacji prądu stałego na prąd zmienny), umożliwiającym ładowanie magazynu energii, albo ładowanie magazynu energii i pracę w trybie wyspowym;
Mikroinstalacje PV, które składają się z paneli fotowoltaicznych z mikro inwerterami;
Wiaty, wiaty garażowe carporty (zadaszenie na samochód dodatkowo pokryte panelami fotowoltaicznymi) i tym podobne konstrukcje zawierające ogniwa PV;
Markizy składające się z ogniw PV tj. nowoczesne zadaszenia balkonów czy wejść, które produkują energię elektryczną;
Pokrycia dachowe z funkcją fotowoltaiczną – np. dachówki fotowoltaiczne;
Fotowoltaiczne zestawy balkonowe;
Inne urządzenia dopuszczone do użytku na terenie RP.
Wszystkie te instalacje muszą być podłączone do sieci elektroenergetycznej.
To program rządowy wspierający rozwój energetyki prosumenckiej, czyli takiej, w której osoby wytwarzają energię na własne potrzeby, a jej nadwyżkę przekazują do sieci energetycznej.
Szusta edycja programu „Mój prąd” może sfinansować nawet połowę kosztów instalacji. Dopłata jest przyznawana na już zakończone przedsięwzięcia. Do dofinansowania kwalifikują się koszty związane z daną inwestycją, które zostały poniesione od 1 stycznia 2021 r. W programie "Mój prąd 6.0" wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym od 2 września 2024 roku. Nabór kończy się 20 grudnia 2024 roku.
Nie jesteś pewien, czy Twój projekt ma szansę na dofinansowanie?
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego formularza.